Relacja: Francja-Hiszpania 2014

Krótka relacja z długiego wyjazdu…

Kiedy pod koniec września okazało się, że pojawiła się najprawdopodobniej ostatnia -  na długie lata - szansa wyjechania na dłużej (urlop), nie czekaliśmy zbyt długo. Ja musiałam jedynie rzucić pracę zanim ją jeszcze dostałam i już mogliśmy ratować zdrowie przez siedem tygodni we Francji i - przede wszystkim - w Hiszpanii.

Wąwóz skalny w Chulilli

czytaj dalej


Czeska majówka Reni i Mikołaja

Czytając przed wyjazdem relacje tych, którzy odważyli się pojechać powspinać w czeskie piaskowce nasuwała się nam jedna myśl - będzie strasznie...

nosze w sektorze Indianka - gotowe do użycia:)

czytaj dalej


Greckie wakacje

 

 

KRÓTKA RELACJA Z KALYMNOS          

W listopadzie wybraliśmy się w jakże rodzinnym składzie (Renia, Kiniak, Mikołaj
i Kuba) na Kalymnos, w celu maksymalnego wydłużenia sezonu wspinaczkowego. Pomimo pesymistycznych głosów przed samym wyjazdem, okazało się, że Kalymnos jest idealnym miejscem na listopadowy wypad wspinaczkowy.

 więcej zdjęć TUTAJ

czytaj dalej


Broad Peak

 5 marca 2013 roku polska wyprawa pod kierownictwm Krzysztofa Wielickiego dokonała pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m). W czwórce himalaistów, którzy zdobyli szczyt, był zakopiański wspinacz, członek naszego Klubu, Maciej Berbeka. Niestety podczas zejścia wystąpiły problemy. Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski nie dotarli do obozu IV (7400 m). 6 marca kierownik wyprawy uznał oficjalnie Maćka i Tomka za zaginionych. Nadzieja na to, że się odnajdą jest niewielka, ale jeszcze jest. 

 

Przemysław Wójcik

czytaj dalej


Zasady dofinansowań w KW Zakopane

 Zapraszamy do zapoznania się z nowo wprowadzonymi "Zasadami dofinansowań wyjazdów górskich i sportowych w Klubie Wysokogórskim Zakopane"

Zarząd KW Zakopane

czytaj dalej


Projekt i wykonanie VI4