Alpy Retyckie 2014

Relacja Krzyśka Korna z wyjazdu na Piz Cengalo 2014

Read More
Thagia i Kalifornia

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją oraz z obszernym materiałem zdjęciowym naszego kolegi Krzyśka Korna, który wrzesień i październik bieżącego roku spędził na wyjazdach wspinaczkowych w Maroku i USA   

 

 


    

 

 

 

 

Read More
Krótka realcja ze wspiania w rejonie Chamonix - Igły od południa i nie tylko


Pod koniec lipca wybraliśmy się do Chamonix aby poznać słynny alpejski granit. W Alpy oprócz naszej dwójki (Renia i Mikołaj Bielańscy) zabraliśmy Krzysia Korna (również KW Zakopane) oraz jego partnera wspinaczkowego Piotrka Sułowskiego.

My wspinaliśmy się na Igłach od Południa (Envers des Aiguilles) a chłopaki zostali po północnej stronie masywu.

 Tutaj znajdziecie nasze zdjęcia z wyjazdu, oraz kilka fotek zespołu Korn-Sułowski.

Read More
Pomoc dla wyprawy poszukiwawczej na Broad Peak

 W związku z tragicznymi wydarzeniami po pierwszym zimowym zdobyciu Broad Peaku i zaginięciu Macieja Berbeki Tomka Kowalskiego 06.03.2013r Jacek Berbeka organizuje wyprawę na ten szczyt w celu godnego pochowania swojego brata Macieja Berbeki oraz Tomka Kowalskiego na stokach Broad Peaku.

Read More
Pożegnanie Maćka Berbeki

 8 marca 2013 roku Krzysztof Wielicki, kierownik zimowej wyprawy na Broad Peak, uznał za zmarłego naszego klubowego Kolegę, Macieja Berbekę.

Msza Święta z ostatnim pożegnaniem odbędzie się 16 marca 2013 roku o godzinie 12:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Read More
Broad Peak

 5 marca 2013 roku polska wyprawa pod kierownictwm Krzysztofa Wielickiego dokonała pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m). W czwórce himalaistów, którzy zdobyli szczyt, był zakopiański wspinacz, członek naszego Klubu, Maciej Berbeka. Niestety podczas zejścia wystąpiły problemy. Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski nie dotarli do obozu IV (7400 m). 6 marca kierownik wyprawy uznał oficjalnie Maćka i Tomka za zaginionych. Nadzieja na to, że się odnajdą jest niewielka, ale jeszcze jest. 

 

Przemysław Wójcik

Zasady dofinansowań w KW Zakopane

  Zapraszamy do zapoznania się z nowo wprowadzonymi "Zasadami dofinansowań wyjazdów górskich i sportowych w Klubie Wysokogórskim Zakopane"

Zarząd KW Zakopane

Read More
Klaudia Tasz i Ewelina Zwijacz-Kozica na tatrzańskich scianach, lato 2012

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Klaudii Tasz

 

 

Read More
Relacja Andrzeja Bargiela z wyprawy "Manaslu 2012"

  

Na Manaslu, ósmy szczyt ziemi leżący w północnym Nepalu, pojechałem w ramach projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015. W siedmioosobowej grupie byłem najmłodszy i w porównaniu z kolegami byłem najniżej - mój rekord wysokości wynosił zaledwie 5642m i pochodził z zawodów Elbrus Race w 2010 roku. Wiedziałem jednak, że mam mocny organizm, jestem dobrze przygotowany i łatwo adaptuję się do wysokości...

Read More

Projekt i wykonanie VI4